Latviešu
  • Latviešu
  • Русский
  • English

Pirmizrāde: 31.12.2021

Pasaules čempions

/World Champion

Režisors: Aleksey Sidorov

Treileris
Pievienot manam filmu topam
Žanrs
Drāma
Garums
2st 25min
Aktieri
Konstantin Khabenskiy, Vladimir Vdovichenkov, Ivan Yankovskiy

31. decembrī kinoteātros skatāms „T-34“ un „Virzības augšup“ veidotāju jaunais darbs – ārkārtīgi spraigā drāma „Pasaules čempions“. Režisora Alekseja Sidorova un producenta Ņikitas Mihalkova jaunajā filmā ar aizturētu elpu vērosim Konstantīna Habenska, Vladimira Vdovičenkova, Ivana Jankovska, Viktora Dobronravova spēli un iegrimsim emocijās, kas 1987. gadā valdīja šaha mačā, kam vērīgi sekoja visā pasaulē.

Vēl joprojām šis mačs tiek uzskatīts par pašu skandalozāko visā šaha vēsturē. Filma aizvedīs skatītājus uz tālajām Filipīnām, kur norisinājās bezprecedenta cīņa par pasaules čempiona titulu. Pret 27 gadus veco ģēniju Anatoliju Karpovu (Ivans Jankovskis) – ideālistu, kurš ne reizi vien bija iekarojis šaha Olimpa pjedestālu – , spēlē augstākās klases meistars ar neprognozējamu raksturu – 47 gadus vecais Viktors Korčnojs (Konstantīns Habenskis). Miljoniem cilvēku pie TV ekrāna un radiouztvērēja sekoja mača gaitai.

Tā laika politiskajām struktūrām šis mačs savā ziņā bija nenoliedzama intelektuālā pārākuma simbols. Ainu vēl dramatiskāku darīja tas, ka Viktors Korčnojs pārstāvēja Šveici. Viņa emigrācija tika pielīdzināta dzimtenes nodevībai.  

Pirmizrāde: 31.12.2021